Квіти

Клумби будуть ошатними: колеус блюме чарівник прикрасить їх влітку різноманітними відтінками

Нарешті вдалося придбати насіння колеуса Блюме Чарівник суміш сортів, у нас в місті їх розбирають швидко. На той рік на моїй клумбі будуть красуватися колеуси від американської компанії PanAmerikan Seed за ціною 50 рублів за 10 штук насіння. В принципі недорого.

Колеус Блюме оптимально сіяти на насіння це січень – лютий, а вже так хочеться посіяти прямо зараз. Але поки ще не розібралася з фіалками, вирощеними з аркуша. Їх у мене дуже багато, і всі поки не встигаю розсадити по окремих стаканчики.

Раніше колеус вирощувався виключно як кімнатна рослина, яка моя бабуся називала крапивкой. Особливо добре колеус з яскраво – малиновими листям, який виділявся серед зеленого листя більшості кімнатних квітів.

Як виростити колеус з насіння

Не пам’ятаю, щоб моя бабуся сіяла насіння колеуса, раніше його розмножували відводками або живцями. Живці колеуса дуже швидко і легко відрощують коріння у воді, так і на продажу насіння колеуса в радянський час у нас не було. Щодо інших міст не знаю.

Вирощувати колеус з насіння я почала не так давно, після того, як колеус став рости на клумбах поруч з багатоквартирними будинками. Побачивши різнокольорові кущика колеуса в бордюрі клумби, я спочатку здивувалася, як так, кімнатна рослина і спокійно росте на вулиці.

Перший раз коли купувала насіння колеуса, навіть не читала, що написано на упаковці. Довелося розсаду колеуса висаджувати не в бордюр клумби, а в підвісне кашпо, тому що придбала як ампельна рослина.

Мені більше подобається колеус з прямостоячими кущами висотою 30 – 35 см, тепер купую тільки такі насіння. Такий колеус теж можна вирощувати як горшечную культуру, а не тільки як однорічний квітка в клумбі.

Квітка колеус теплолюбний і світлолюбний, висаджувати на клумбу потрібно тільки в теплу погоду, коли і мови немає про зворотних заморозках. Любить родючий грунт, помірний полив і регулярні підгодівлі.

Насіння колеуса сіють поверхово, вони дрібні, засипати їх землею, ні вермікулітом не потрібно. Від якості насіння залежить, коли вони проростуть, можуть через тиждень, може через дві, головне забезпечити їм тепло в межах 20 градусів.

Поки насіння не проросте, тримаємо посіви в міні – теплиці, або в контейнері з прозорою кришкою, або накривши склом. Збільшити кількість колеус дуже просто, обламуємо навесні верхівку рослини і ставимо в воду, поки не відросте коріння.