Діти

Допомогу! Моя дитина не перестає плакати! – як заспокоїти дитину?

У немовлят мало інструментів, щоб допомогти нам задовольнити їх потреби, один виглядає мило, а інший плаче.

Вашій дитині є що сказати. У перші місяці життя вони можуть плакати, тому що:

 • вони голодні
 • мати мокрий або брудний підгузник
 • сонливі або перевтомлені
 • вони самотні або сумують
 • були перегодовані (викликаючи здуття живота)
 • потрібна відрижка
 • вони дуже холодні або занадто гарячі
 • їм потрібен комфорт або любов
 • надмірно дратуються шумом або активністю
 • дратує жорстка одяг або бирка
 • їх потрібно качати або завертати
 • хворі або хворіли

Здивовані відсутністю кишкових газів в списку? За даними Американської академії педіатрії, гази, що проходять через нижню частину травної системи дитини, не викликають хворобливих відчуттів. Ви можете подумати, що це причина занепокоєння, тому що вони виділяють багато газу під час сильного плачу, але це міф, що газ затримується в кишечнику і викликає біль.

Оскільки причин для сліз так багато, визначення проблеми може бути приголомшуючим. Бажано скласти контрольний список, особливо посеред ночі. Коли ви не можете заснути, це хороший спосіб переконатися, що ви розглянули всі можливі причини плачу, і дати вашій дитині і собі деяке полегшення.

У дітей старше 3 місяців

Немовлята старше 3-4 місяців, швидше за все, навчилися заспокоювати себе великим пальцем, кулаком або соскою. Але це не означає, що у них немає своїх вокальних моментів. Вони можуть бути засмучені, сумні, злі або відчувати тривогу розлуки (особливо вночі) і використовувати плач як спосіб повідомити про цих почуттях.

Біль при прорізуванні зубів також є частою причиною плачу у дітей старшого віку. У більшості дітей перший зуб прорізується у віці від 6 до 12 місяців. На додаток до неспокою і плачу, ясна вашої дитини можуть бути опухлими і чутливими, і вони можуть пускати слину більше, ніж зазвичай. Щоб полегшити дискомфорт при прорізуванні зубів, запропонуйте дитині чисту заморожену або вологу губку або міцний прорізувач для зубів. Якщо плач триває, поговоріть зі своїм педіатром.

Як заспокоїти плач дитини?

Ось рішення, які ви можете спробувати, якщо у вас невтішний малюк:

Годуєте свою дитину

Коли ваша дитина почала плакати, це, ймовірно, перше, що ви зробили, але, можливо, це не дало очікуваних результатів. Годування грудьми або з пляшечки після плачу збільшується, що іноді призводить до несамовитого і неорганізованого смоктанню. Якщо новонароджений починає плакати, бо голодний, ви вже спізнилися. Вивчіть сигнали, які подає вам ваш дитина, коли він починає відчувати голод: один з ознак – це смоктання рук або енергійні пошуки соска. Щоб запобігти невтішний плач і подальше неспокійний, часто невдале годування, пропонуйте груди або пляшечку, поки дитина ще спокійний.

Распознайте тип плачу вашої дитини

Загалом, раптовий, протяжний, пронизливий крик вказує на біль, а короткий, низький крик, який піднімається, то опускається, вказує на голод. Але визначити конкретний плач для всіх немовлят неможливо. Плач кожної дитини унікальний і багато в чому залежить від його темпераменту. Якщо ваш перший дитина був дуже спокійним, а цей новонароджений не дуже, вам може бути цікаво, що з ним щось не так. Напевно, нічого страшного. Деякі немовлята просто мають більш чутливий темперамент і тому плачуть більш драматично. Якщо ви кожен день бачите і слухаєте свого малюка, ви почнете розрізняти різні звуки його плачу. Якщо ваша дитина плаче, коли голодний, прислухайтеся до цього плачу і до того, чим він відрізняється від інших. Це допомагає уявити, що ви вивчаєте іноземну мову.

Зверніть увагу на те, що говорить ваша дитина

Є й інші, більш тонкі поради, які дадуть вам уявлення про те, що потрібно вашій дитині, і читання їх може вберегти вас від сліз.

Деякі з них очевидні, наприклад, терти очі або позіхати, коли ви втомилися. Уважно спостерігайте за своєю дитиною – його рухами тіла, позами, виразом обличчя і тоном голосу (наприклад, пхиканням) – в різний час дня, щоб засвоїти ці сигнали. Пам’ятайте, кожна дитина унікальна. Те, що ваш перший дитина смоктав свою руку, коли він був голодний, не означає, що ваша друга дитина буде.

Спробуйте поставити себе на місце дитини

Якщо плач вашої дитини або сигнали не мають причини, подумайте про те, що турбувало б вас, якби ви були їм. Телевізор занадто гучний? Верхнє світло занадто яскраве? Вам було б нудно? Потім прийміть відповідні заходи. Якщо ви підозрюєте, що вашому малюкові стає нудно, носіть його в перенесенні, зверненої вперед, або вигулюйте на прогулянкову коляску, щоб змінити обстановку. Щоб замаскувати навколишні домашні звуки і відтворити тишу новонародженого, чутну в утробі матері, увімкніть заспокійливий білий шум, наприклад, при включенні вентилятора або сушарки для білизни.

Розгляньте інші стратегії допомоги

Якщо причина плачу досі залишається загадкою, спробуйте:

 • погойдуйте дитини в кріслі або на руках (зазвичай швидкі, невеликі рухи краще всього заспокоюють);
 • сповивання дитини (дізнайтеся у свого педіатра або медсестри, як це зробити);
 • дайте йому теплу ванну;
 • співати йому.

Робіть одну річ за один раз

Щоб швидко перестати плакати, батьки часто використовують одну стратегію за одною у швидкій послідовності. Батьки часто тримають, стрибають, замовкають, співають, гладять, змінюють пози – все відразу! Вони також спробують змінити підгузник, погодувати і, нарешті, віддати дитину іншому батькові для різноманітності. Найчастіше все це відбувається за лічені хвилини. Єдине, що викликає це – надмірне навантаження на дитину. Замість цього виконуйте тільки одну дію за раз, наприклад, укачивайте, поплескуйте або просто співайте, і дотримуйтеся цього протягом приблизно 5 хвилин, щоб побачити, чи заспокоїться ваша дитина. Якщо ні, спробуйте інший метод.

Подбайте про кольках вашої дитини

Якщо ваш лікар підтвердить, що у вашої дитини коліки, перш за все пам’ятайте, що це не має абсолютно ніякого відношення до ваших батьківських навичок. Для полегшення плачу рекомендується спробувати спеціальний масаж для малюків при кольках. Це допомагає заспокоїтись, заснути і переварити їжу, а також допомагає встановити зв’язок між вами і вашою дитиною. Запитайте свого лікаря, як робити такий масаж, або подивіться навчальне відео на Youtube.

Просто дозвольте їм плакати (в межах розумного)

Ваша дитина нагодована і переодягнений. Його качали, гладили, під нього співали і стрибали. Ви виснажені, розчаровані і пригнічені. Через це пройшли всі батьки новонароджених. Коли ви наближаєтеся до критичної точки, ви можете покласти дитину в безпечне місце, наприклад, в ліжечко, і вийти з кімнати. Зателефонувати партнеру, довіреній члена родини або друга, щоб допомогти, може бути варіантом. Якщо це не так, зрозумійте, що якщо залишити дитину «плакати» на короткий час, це не завдасть довготривалого шкоди. Ми знаємо, що плач деяких дітей не завдає їм емоційної болю. Це перевірено багато разів.

Коли почуваєшся на межі, глибоко вдихни, відійди на кілька хвилин цей хід для батьків дуже складний, але часто приносить очікуваний ефект.

Ваша дитина в кінцевому підсумку перестане плакати

Вам це може здатися неможливим, але плач вашої дитини з часом припиниться. Згідно з дослідженням 2017 року, в перші тижні після народження немовлята плачуть близько 2 годин на день. Плач посилюється і досягає піку від 2 до 3 годин на день протягом 6 тижнів, потім поступово зменшується (алілуя! ). До того часу, коли вашій дитині виповниться 4 місяці, його плач, ймовірно, буде тривати більше 1 години в день.

Ще більш обнадійливий факт: до того часу у вас буде великий досвід в розпізнаванні сигналів і криків вашої дитини, тому увага до його потреб має запобігти невтішний плач, який був характерний для перших тижнів. Ти зрозумів!