Спорт

Правда про тренування, про яку не всі знають (сувора реальність)

У цій статті поділюся з вами “червоними таблетками” про сфера тілобудови, про речі, про які знає далеко не кожен початківець тренуватися, і навіть деякі, хто займається пару років.

Перша “червона пігулка”

Генетика. Коли я тільки починав тренуватися, я думав, що все впирається в працю, час, і прийом фармакології, якщо мова про вищій лізі бодібілдингу, де Арнольд Шварценеггер і інші імениті атлети.

Однак, із зростанням досвіду тренувань, роботи тренером, з прочитанням/переглядом нових матеріалів, з отриманням нових знань, я зрозумів, наскільки критичне значення має генетика в питанні телостроительства.

Саме генетика визначить, чи зможете ви стати чемпіоном, чи ні. Харчування, тренування, навіть фармакологія – це лише складові успіху. Генетика – множник. Якщо не вірите, я наведу лише кілька прикладів. Ось дівчина, на ім’я Шанік Грант, яка перемагала на сцені “Олімпії” – найпрестижнішого турніру з бодібілдингу, всього через пару років тренувань:

Скажете, стероїди? Безумовно, що вона вживає. Але звертаю вашу увагу, що вона важить всього 57-60 кг при зрості 163. Багато дівчат виглядають так само при схожому зростанні і вазі? Багато чи зможе виглядати хоча б близько схожим чином? Одиниці з сотень тисяч.

Або ще приклад, Кріс Бамстед, нинішній чемпіон у одній з категорій, на тій же “Олімпії”. Прийшов у спортзал у 14, а в 18 вже присідав з вагою 227 на 5. Чи багато ви знаєте хлопців на фармі, приседающих стільки? За 4 роки тренувань. А в 19 хлопець вже перемагав на змаганнях з бодібілдингу. Зараз йому 26.

Генетика грає величезну роль, набагато більшу, ніж багато тренера визнають. Однак, кожна людина може виглядати набагато краще, стати набагато сильніше, якщо буде активно тренуватися і дотримувати режим, правильно харчуючись.

Але ви не зможете виглядати як більшість популярних фітнес – зірок, або популярних фітнес – блогерів, навіть з фармакологією, тому що всі вони обдаровані чудовою генетикою, плюс фармакологія. Не потрібно думати, що вони знають якісь секретні програми тренувань.

Генетика визначить вашу швидкість росту м’язів, силу у вправах, фінальний максимальний розмір м’язів, як зі стероїдами, так і без них.

“Червона пігулка”, друга

Я вже згадав про це в попередньому пункті. Майже всі відомі фітнес-блогери і зірки вживають фармакологію. В тому числі і дівчата. Тобто мало того, що у них чудова генетика, вони ще й вживають гормональні препарати.

Навіть якби вони натуральними, без фарми, вони б виглядали набагато краще багатьох тренуються. Яскравий приклад, це мабуть Майк Про”Херн. Атлет у віці 52 років, який виглядає ось так, і ні, він не займається натурально, хоч сам так і заявляє:

Не кажучи вже про те, що багато з них ретельно підбирають

“Червона пігулка” третя

Якщо у вас немає топової генетики, не сподівайтеся виглядати масивно і “сухо” одночасно. Навіть з фармакологією. Пам’ятайте про те, що в одязі ви не зможете виглядати великим і бути сухим одночасно. Якщо ви збираєтеся тренуватися натурально, будуть два шляхи – бути товстим і великим, або бути сухим і невеликим.

Якщо ви вибираєте бути товстим і виглядати грубо в одязі, то без одягу ви будете виглядати як товстун, і вам всі будуть тикати “просушись”. А якщо ви будете намагатися утримувати низький відсоток жиру, то в одязі ви будете виглядати просто як дрищ, вибачте.

Але зате без одягу повилізають вени, рельєф м’язів, навіть можливо волокна м’язів будуть видні при напрузі, і це буде виглядати круто навіть з низькою масою тіла.

“Червона пігулка” чотири

Велика частина спортивного харчування – марна. Не деякі, майже всі Бади, які можна купити в магазині спортпита, абсолютно марні.

А ті, що працюють – це лише 5% зверху ваших результатів, отриманих дисципліною, харчуванням, регулярними тренуваннями і сном. Особливо хочу виділити з марності популярні БЦАА, бустери моногідрат, схуднути. На них люди схильні витрачати великі гроші, які набагато ефективніше можна було б вкласти у кави (кофеїн-основний компонент всіх жіросжігателя), гречку, м’ясо, протеїн, в кінці кінців.

“Червона пігулка” п’ять

Ви ніколи не будете задоволені своєю фігурою в повній мірі. Навіть займаючись 10 років, 20 років. Навіть дотримуючись весь режим ідеально. Комусь завжди буде не вистачати сили, комусь піку біцепса, комусь розміру сідничних.

Більш того, більшість не зможе досягти тієї фізичної форми, про яку мріяли спочатку. Уявіть собі ідеальну фізичну форму, якої хотіли б володіти. Уявили? У вас буде половина. 50% цього. Якщо ви ДУЖЕ постараєтеся.

“Червона таблетка номер шість”

Володіння красивим, м’язистим і сухим тілом, не зробить вас щасливим. Так, тренування і помірне, правильне харчування – відмінні звички, і значно покращують якість життя. Але не потрібно думати, що красиве тіло вирішить всі ваші проблеми. Фінансові, психологічні. Немає.

Воно може допомогти, але не вирішити. Наприклад, якщо ви думаєте, що на вас “повиснуть” дівчата, якщо у вас є кубики і біцепс – ні, не повиснуть. Цього мало, хоч це і великий плюс.

Це не магічна паличка. Так само, як і заробіток великих грошей, купівля мрії. Це не вирішує всіх проблем. Це не робить щасливим. Тільки якщо в короткостроковій перспективі. А щастя – це комплексна річ. Це коли всі сфери вашого життя збалансовано розвинені.

На завершення

Я не відмовляю вас тренуватися. Це корисно і для тіла, і для психіки, і для якості життя. Просто не будуйте повітряних замків” у себе в голові, не обманюйте самі себе, не потрібно помилкових, невиправданих очікувань.

Тренуйтеся в своє задоволення, і будьте завтра краще, ніж були вчора. У всіх сферах вашого життя.