Діти

Професійна чистка зубів дітям. З якого віку можна

Не секрет, що тимчасові і постійні зубки дітям потрібно чистити.

Ми добре знаємо, що діти не люблять чистити зуби. Зовсім-зовсім. А треба. У такій ситуації мами і тата чинять по-різному. У кого-то дитина чистить зуби разом з батьками і повторює рухи. У кого-то мама або тато перевіряють, чи добре впорався малюк з гігієнічної чищенням. Частина батьків до різного віку самі чистять зуби дитині. А у кого-то дитина чистить зубки так, як уміє, і ніхто його не перевіряє.

Чому ця актуальна і як вона впливає на розвиток і життя дитини?

Я розповідав, що тільки що прорезавшийся зуб 4 роки дозріває і зміцнюється, після чого стає міцним. Але період дозрівання припадає саме на період невеликого віку дитини, коли звички не з’явилися, а тримати зубну щітку ще не вміємо. А зубний наліт утворюється швидко, трохи не дочистил, і через кілька днів домашнє засіб для очищення вже не допомагає. У підсумку тільки що з’явилися дитячі тимчасові зубки молочно-білого кольору стають темними, шорсткими, дитина соромиться посміхатися, розмовляти, та взагалі відмовляється їх комусь показувати.

Але якщо наліт почистити, то все буде знову добре і красиво – зуби знову набудуть свій яскраво-білий колір. Але що, якщо разом з нальотом утворюється карієс? ? Тоді одна чищення зубів не допоможе, треба буде лікувати. А діти, особливо в 2,5-3 рочки не поспішають на прийом до стоматолога. У підсумку капризи, вмовляння, відстрочені лікування. Не кажучи вже про способи лікування із застосуванням додаткових стоматологічних апаратів. Я не маю на увазі утримання дитини, тому що я проти насильно лікування.

Все повинно бути максимально спокійним і природним, щоб у малюка не сформувалися страхи, через яких вже подорослішав доросла людина може боятися стоматологів та обладнання.

Щоб запобігти поширенню зубного нальоту, на тільки що з’явилися зубиках, ми рекомендуємо професійну чистку зубів дітям.

Мене запитують, з якого віку потрібна проф. гігієна дітей.

У мене на прийомі були малюки і в 2,7 роки і старше, коли потрібно було виконати професійну чистку зубів. Я скажу, що справа не у віці, а в тому, чи є потреба в професійній допомозі. Тому якщо візуально мама або тато бачить, що зуби стали темніти, а як такого карієсу не видно, то це, швидше за все, утворюється зубний наліт.

Якщо дитина постарше, і вже сам чистить зуби – чудово! Тоді я показую і розказую про правильно техніці домашньої гігієни порожнини рота, після чого дитина може повторити, як правильно чистити зуби. У результаті ефект від гігієни дивовижний: зубки біленькі, чистенькі, карієс не утворюється, на майбутнє, коли у дитини сформувалася звичка чистити зуби два рази в день (вранці після сніданку, а ввечері перед сном) карієс не буде утворюватися на постійних зубах, відповідно лікувати зуби не буде необхідності.

Для дітей тривалість гігієнічної чистки зубів варіює в залежності від віку.

Враховуючи те, що діти вважаються дітьми до 18ти років, а прикус стає повністю постійним в 13-14 років, відповідно у дитини повний комплект постійних зубів з 13ти років. І чистимо їх професійно як дорослим. Тривалість займає 35-45 хвилин.

А якщо дитині 3 рочки, то час не більше 25-30 хвилин, тому що чим менше вік дитини, тим менше шанс, що будуть щільні зубні камені.

А ось у дітей у віці 11-13 років надясенні зубні камені дуже швидко утворюються, зважаючи харчування солодкої і липкою їжі з вуглеводами, зміни гормонального підліткового фону і так званого «періоду заперечення», коли підліток намагається робити так, як хочеться, наперекір думку батьків.

Хочу сказати, спостерігатися у стоматолога потрібно, і чим раніше почнете, тим маляті буде простіше звикнути до лікарів цієї спеціальності.

  • Проф. гігієну зовсім маленьким дітям роблю в щадному режимі, використовуючи тільки професійні полірувальні кругові щітки і спеціальні полірувальні пасти.
  • Ультразвуковий апарат мінімальної потужності застосовується тільки на міцній зрілої емалі при наявності щільних зубних відкладень, не знімаються щіткою з пастою.
  • У підлітковому віці зуби вже міцні і постійні, тому ультразвуковий апарат в комплексі з полірувальною щіткою і кількома професійними пастами буде відмінним рішенням. Також підліткам розповідаю про способи домашньої гігієни, мотивації чистити зуби та берегти своє здоров’я.