Космос

Що буде якщо зіткнуться чорна і біла діри?

Що може статися якщо гіпотетична Біла Діра зіткнеться з Чорною Дірою? Чи були які-небудь теорії або міркування в наукових колах з цього приводу?

Для початку нагадаємо читачам, що з себе представляють чорні й білі діри.

Чорна діра являє собою об’єкт, гравітація якого настільки велика, що навіть світло не може її покинути. Аналогічно чорну діру не можуть покинути ніякі частки. Чорні діри нічого не випромінюють крім гіпотетичного випромінювання Хокінга виникає на горизонті подій завдяки квантовим ефектів.

Довгий час чорні діри були гіпотетичними об’єктами поки в 1971-му році не були виявлені перші об’єкти за всіма своїми властивостями збігаються з теоретичними передбаченнями стосуються чорних дір. З тих пір було відкрито безліч подібних об’єктів.

Нарешті вже в наші дні спершу були відкриті гравітаційні хвилі від злиття чорних дір, а потім у минулому році вперше було отримано і пряме зображення чорної діри. Це зображення облетіло весь світ, думаю ви його бачили.

Білі діри – виникають як одне з рішень рівняння гравітації Ейнштейна, вони повинні служити виходом з чорної діри десь в іншій всесвіту. Білі діри так само як і чорні особливостей є, але на відміну від чорних дір вони не притягують, а викидають матерію і ніщо не здатне потрапити до них територію.

На даний момент немає жодного спостережуваного кандидата на звання білої діри і саме існування таких об’єктів є гіпотетичним. Так що про її фізичних властивостях ми можемо тільки гадати.

При зустрічі білої і чорної діри, швидше за все, матерія буде перетікати з білої діри в чорну. При цьому самі дірки будуть знаходитися один від одного на деякій відстані і в прямому сенсі цього слова не зіткнуться.

В цілому білі діри вважаються нефизическим рішенням рівняння гравітації, тому їх дослідженню приділяється не так багато уваги і по більшій частині це увага зосереджена на способи їх виявлення, тому серйозних теорій про зіткнення чорної і білої дірок на даний момент немає.