Город

Що краще вирощувати вишню або черешню

Якщо ви тільки починаєте формувати свій сад, раджу віддати перевагу черешні. Нехай вас не лякає той факт, що черешня це теплолюбна рослина. На сьогоднішній день з’явилося багато морозостійких сортів, “Компактна Веньяминова”, “Радіца”, “Ленінградська чорна”.

Плодоносити черешня починає раніше, ніж вишня, на 3год після посадки, на 5год вже можна отримати хороший урожай. До того ж урожай черешня дає кожен рік.

Останні роки вишневі дерева все більше і більше хворіють моніліозом і коккомікозом, черешня страждає від цих хвороб набагато рідше.

Щоб черешня добре себе почувала на вашій ділянці, потрібно дотримуватися деяких правил. Це світлолюбна культура, тому для посадки виділяємо найсвітліше місце. Також місце повинно бути захищене від протягів.

Краще висаджувати черешню на височині, де нема застою води. Грунтові води повинні залягати не вище 1,5 м від поверхні ґрунту. Кислий грунт перед садінням саджанців потрібно раскислить. Коренева система знаходиться на глибині 25-35см, тому посадкова яма копається розміром 35/50. Коренева шийка повинна розташовуватися на рівні землі.

Найкраще черешню висаджувати навесні, після відтавання грунту. Черешня потребує перехресному запиленні, тому на одній ділянці потрібно висадити кілька різних сортів. Дерево від дерева висаджуємо на відстані 2,5-3 метрів.

Корисна порада

При зборі ягід не зривайте їх з плодоніжкою, хвостики краще зрізати ножицями. Обриваючи плодоніжку ми зриваємо букетні гілочки, на яких у майбутньому формуються плодові бруньки. В результаті втрачаємо врожай.