Космос

Знайдена екзопланета, яка може плавити камені і сталь

На відстані майже 500 світлових років від Землі за допомогою космічного телескопа TESS була виявлена екзопланета TOI-1431b. Вона виділяється серед інших планет тим, що на її поверхні знаходиться справжнє пекло.

Екзопланета належить до класу “гарячих Юпітерів”. Її розмір в 1. 5 рази перевершує наш Юпітер, а маса майже в 3 рази. Температура тут може досягати до 2700 градусів Цельсія на денній стороні і до 2300 градусів на нічній стороні. Такої температури достатньо, щоб плавити каміння (1215 градусів), сталь (1520 градусів), платину (1768 градусів) і навіть іридій (2466 градусів).

Така температура може зрівнятися з температурою поверхні Проксими Центавра, найближчої до Сонця зірки, адже вона також складає близько 2700 градусів за Цельсієм.

Напевно ви вже здогадалися з чим пов’язана така висока температура. Звичайно ж з вкрай тісним положенням щодо батьківської зірки. Загалом кажучи, з цієї ж причини планета завжди повернена до неї однією стороною, як Місяць і Земля. Рік на TOI-1431b триває всього 2. 5 дня. Для порівняння, рік на Меркурії триває 88 днів.

Як говорять автори дослідження, знайти таку планету велика удача, адже такі знахідки дають важливі дані для аналізу міграції і появи таких планет. Вчені впевнені, що TOI-1431b раніше знаходилася досить далеко від своєї зірки, але потім щось вплинуло на її орбіту.

Незважаючи на високу температуру на цій планеті, TOI-1431b далеко не рекордсмен. У 2017 році групою вчених була виявлена екзопланета KELT-9b з температурою поверхні більш ніж 4300 градусів Цельсія. Але думаю їй можна присвятити окрему статтю.