Город

Чому редис погано зав’язує коренеплоди

Багато городників стикаються з такою проблемою, коли редис зовсім не хоче зав’язувати коренеплоди, і навіть при ранній посадці прагне піти в стрілку, а не порадувати урожаєм соковитих плодів.

Чому ж коренеплоди у редиски погано зав’язуються? Причин тому може бути декілька. Розглянемо детально кожну з них.

Занадто щільний ґрунт на грядці з редисом. Грунт повинен бути рихлим і водопроникним. Тому бажано підготувати грядку перед посівом насіння. Якщо грунт дуже щільний можна внести розпушувачі – перліт, вермикуліт або навіть звичайний пісок.

Загущенность посадок. Загущенность створює проблеми не тільки редису. рослини без проріджування виростають слабкими, тому сіяти редис дуже часто не варто, а якщо вже посіяли – без жалю видаліть зайві паростки.

Незбалансований склад грунту з перевагою азоту. Якщо в грунті недостатньо таких мікроелементів як калій, фосфор, магній, і при цьому переважає азот – хорошого врожаю редиски можна не чекати. Від надлишку в грунті азоту рослини починають нарощувати зелену масу, а ми ж вирощуємо редис явно не з-за бадилля. Навіть якщо редиска і сформує в такому грунті коренеплоди, то вони будуть жорсткими і не смачними. Саме тому перед посадкою необхідно вносити в ґрунт комплексні мінеральні добрива, щоб збалансувати склад.

Низька вологість грунту. При недостатньому поливі хорошого врожаю редиски чекати не варто. Тому поливати редиску потрібно в обов’язковому порядку, ьесли бажаєте отримати соковиті і смачні коренеплоди.

Пізні строки сівби. Редис не любить спекотної погоди – відразу йде в стрілку. Тому висівати його потрібно вчасно. Чим коротший світловий день, тим більше будуть зав’язуватися коренеплоди.

Недотримання сівозміни. При виборі місця для грядки з редискою обов’язково потрібно враховувати, які культури тут росли раніше. Не варто сіяти редис туди, де до цього росла капуста або редька – врожаю можна не дочекатися, так як редис піде в стрілку. А якщо й не піде – коренеплоди будуть несмачними, дрібними і жорсткими. А ось після цибулі, картоплі чи моркви редиска урождается великої і соковитою.