Город

Озимий часник: 6 «не можна» при прибиранні часнику з грядки

Щоб озимий часник у вас добре зберігався, почитайте цю трохи жартівливу статтю. Тому що я відразу розповім про те, що робити, якщо не можна, але дуже хочеться порушити всі правила з прибирання часнику.

Ідеальні умови, щоб прибирати озимий часник

Найперше «не можна», яке складно не порушити: «Потрібно прибирати часник озимий тільки в суху погоду».

Теоретики вирощування городніх культут, які страшно далекі від реальності, будуть нам розповідати про те, що ні в якому разі не можна прибирати часник в дощ або після дощу.

Інакше. . . Інакше, в зрізи від часникових пагонів і стрілок потрапить волога. І потім чесно будует дуже важко і довго сохнути. Може навіть загнити.

Це хороший рада. Але він схожий на такий же складний: «Будьте багатими і здоровими, а не бідними і хворими».

Що накажіть робити городникам, якщо кожен день ідуть дощі протягом трьох тижнів поспіль? Якщо чекати сухої погоди – то часник просто згниє на грядці.

Тому, я згодна, що «не можна» прибирати часник під час дощу. Але так само я розумію тих, хто змушений не чекати сухої погоди. Доводиться і мені деколи діяти за обставинами.

2. Не можна залишати часник на просушку на відкритому сонці

Ось з цим радою набагато простіше. Було простіше, в минулі часи. Тепер погода така, що і в серпні буває за +30° в тіні.

Але залишити озимий часник на сонці – це все одно, що залишити його смажитися на сковорідці. Тому, відразу часник потрібно зібрати в ящики або кошики і занести в сухе приміщення. Бажано, щоб там були відчинені вікна для провітрювання.

3. Не можна дивитися на місячний календать, а тільки на погоду, строки посадки і збирання

Є деякі дачники, які купили навесні посадковий календар садівника і городника – так з нього і виконують всі роботи. Навіть якщо це був календар на інший рік, для іншої кліматичної зони, іншої півкулі планети. Жартую.

Але насправді, не потрібно чекати якихось «сприятливих» днів. Чи боятися якихось нібито «гнилих».

Просто подивіться на великих виробників, які вирощують і постачають овочі (і озимий часник в тому числі) в магазини. Вони точно використовують інші технології, ніж керуються «сприятливими» днями.

4. Не можна «бити» озимий часник в процесі прибирання

Це стосується не тільки часнику, але і цибулі, моркви, картоплі, буряка. . . Будь-яких коренеплодів, які можна назвати не «вершки», а «корінці».

А то є така нехороша звичка у власників сирих і глинистих ділянок. Вони викопують часник з великою грудкою прилиплої землі, а потім просто «б’ють» цибулини про лопату, відро або совок. Щоб так обтрусити землю з коріння. Краще залишити так, потім земля підсохне – і легко отряхнется без зусиль.

5. Не можна відразу обрізати від коренів і залишків зелених пагонів

Згадайте помідори, до яких часто застосовують слово «дозариваться», тобто «дозрівати». Але так відбувається не тільки з помідорами. Озимий часник – теж може «дозариваться».

Особливо, якщо у момент прибирання у нього ще збереглося пристойну кількість зелених листя і пагонів.

І взагалі, потрібно розуміти, що повне висихання цибулин часнику відбувається приблизно через місяць після прибирання. До цього моменту в нього добре формуються верхні сухі покривні лусочки, а стебло стає тоншою і повністю засихає.

Чекати місяць не обов’язково, але пару тижнів полежати часнику перед обрізанням не зашкодить.

6. Не можна лаятися в момент збирання часнику

Остання порада далеко не зайвий. Сама собі його часто пригадую.

Я розумію тих городників, які можуть бути в смутку в момент збирання врожаю. Ну уявіть собі: сіяли, доглядали, плекали. . . А потім – бац! І дощі на місяць так не вчасно.

Викопує такий огородник свій часник, а там вже ознаки цвілі і гниття. Але. . . Не сваріться!

Просто згадайте: «У природи немає поганої погоди! » Не повезло на цей раз з часником – значить пощастить в інший раз з чимось іншим. Адже найголовніше – це позитивний настрій на краще.