Квіти

Основні правила вигонки примули. Вирощування примули від а до я

У даній статті я назву основні правила вигонки примул до 8 березня. Якщо слідувати цим правилам, навіть новачок зможе добитися відмінних результатів.

Отже!

1. Не варто вирощувати примулу з насіння, так як висівати насіння примули потрібно в червні місяці, забезпечуючи сіянцям температуру не вище 14 градусів, А саме від температури у примули залежить утворення квіткових зачатків. Якщо температура буде перевищувати 14 градусів, в майбутньому примула буде цвісти слабо, а може не зацвісти і зовсім.

Ціна на сіянець, придбаний у вересні у виробника, зазвичай не перевищує 6 гривень. У цьому році 1 сіянець вийшов нам у 5 гривень 5 копійок, разом з доставкою. Якщо враховувати вартість насіння примули, плюс витрати на охолодження приміщення, в якому буде рости примула, виходить, що простіше, або навіть вигідніше, придбати сіянці у виробника.

2. Помістіть примулу в затінену теплицю

Теплиця, в якій ми будемо перевалювати примулу з касет в горщики, повинна бути притенена хоча б 15 днів. Для притінення ми використовуємо глину, звичайно це трохи клопітно, але коли сонячно, рослина захищене від прямих сонячних променів, а коли йде дощ, глина змивається і рослина отримує достатньо світла.

Примула – світлолюбна рослина, але від прямих сонячних променів вона страждає і може зникнути зовсім.

3. Підготуйте грунт

Ми, за 20 років вигонки примули, перепробували різні варіанти і прийшли до висновку, що найкраще садити примулу в покупної грунт. У нас це “Классман” (верховий торф, до складу якого входить водорозчинне добриво). В цілях економії ми насипаємо 1 відро піску на 4 відра “Классмана”.

Після перевалки примул з касет в стаканчики, протягом наступних 15 днів температура повинна бути не нижче +15 – +18 градусів. Така температура потрібна нам для успішного вкорінення і подальшого розвитку примули.

Потім, після закінчення цих 15 днів, знижуємо температуру до +12 градусів, а з листопада місяця та до 15 січня у нас починається період охолодження. Температуру в теплиці тримаємо від +5 до +8 градусів. З 15 січня починаємо трохи підвищувати температуру до +12 градусів. Якщо бачимо, що рослина не встигає можемо збільшити температуру до +15 градусів.

4. Підживлення

Підживлення через 10-12 днів після перевалки з касет в стаканчики 180 мл. Ми годуємо повним добривом з формулою 20. 20. 20. Годуємо кожні 10 днів. На 10 л кладемо 15-20 м добрива. У листопаді, коли починається період охолодження, підживлення ми робимо рідше, 1 раз у 14 днів.

У січні-лютому, коли ми вже піднімаємо температуру, ми можемо робити підживлення 1 раз в 7-10 днів. Останні підгодівлі можна зробити Монофосфатом калію. Остання підживлення має бути за 2 тижні до цвітіння.

5. Правильна розстановка рослин

Протягом всієї вигонки примули ми розставляємо рослини по мірі зростання таким чином, щоб листя не торкалися один одного. Якщо цього не робити, серед рослин почне застоюватися волога і почнуть розвиватися грибкові захворювання. Від знижених температур у примули зовсім починається хлороз.

Примулу перевалюємо в стаканчики, неглибоко, злегка притискаючи, щоб коренева шийка не загнивала. Наступна перевалка примул у нас буде в стаканчики, об’ємом 500 мл, приблизно в середині листопада.

Наступний момент, це полив. Перший час, після перевалки примул з касет в стаканчики ми злегка змочуємо грунт.