Кохання

Партнерські пологи: п’ять секретів успіху

Своїм особистим досвідом поділилася акушерка, мама трьох дітей і авторка проектів Akusherstvo Club і A Medclinic Аріна Чак. Вона розповідає про практичні навички допомоги партнера в пологах і вважає, що «разом – це нормально».
На думку Орисі Чак, пологи можуть стати інтимним, красивим і приємним сімейним заходом, якщо підготуватися до них правильно.

Що дають партнерські пологи?

– значне зниження рівня стресу у породіллі, партнера і персоналу;
– після партнерських пологів жінка згадує про процес у позитивному ключі (це показують численні дослідження);
– за даними ВООЗ, партнерські пологи частіше, ніж звичайні пологи, проходять фізіологічно: рідше використовуються медикаментозна терапія і кесарів розтин.

Секрет № 1. Знання і підготовка до партнерських пологів

Якщо партнер не володіє знаннями про те, як протікають пологи, як виглядає немовля і т. д. , він повний страхів. Мозок чоловіка влаштований таким чином, що йому ближче цифри, факти і графіки. Саме тому чоловік може заздалегідь скласти для себе приблизний графік того, як протікають пологи.


Партнерські пологи що потрібно знати чоловікові:в пологах шийка матки постепенноразмягчается і розкривається від 1 см до 10 см;
– середня тривалість усіх сутичок в перших пологах становить 2 години (якщо скласти весь час сутичок без перерв);
– перші сутички не схожі на процес «як у кіно»: спочатку починає злегка «прихоплювати» внизу живота. Це схоже на менструальні болі, тому під снеженщина може не відчути перших переймів, які повторюються через кожні 10 хвилин;
– потім перейми стають частіше і інтенсивніше, а перерви між ними зменшуються;
– в перервах між переймами породіллі і її партнеру необхідно воспользоваться відпочинком і розслабленням, щоб зробити родовий процес менш хворобливим і більш позитивним (добре допоможуть позитивні афірмації на теми «матка стає м’якше», «наближається зустріч з малюком», «сьогодні буде перший день народження нашої дитини»);
– здоровій жінці краще перебувати вдома, поки матка не досягне середньої фази розкриття (близько 5-6 см) і сутички не стануть досить частими та інтенсивними.

Коли їхати в пологовий будинок?
Зрозуміти це допоможе «Правило 5-1-1»:
– перерва між переймами становить 5 хвилин (для кращого розуміння партнер може завантажити на мобільний телефон додаток ;
– тривалість перейми становить 1 хвилину;
– 1-хвилинна сутичка через кожні 5 хвилин триває протягом години.

Секрет № 2. Пози у партнерських пологах і як проходять партнерські пологи

Коли канал розкрито повністю, починається процес потуг – просування малюка по родовому каналу. Якщо на процес пологів породілля вплинути не в змозі, то в процесі потуг вона активно допомагає дитині, включаючи діафрагму і м’язи черевного преса. При перших пологах потуги можуть тривати 1-3 години, за друге – від 5 до 30 хвилин.

Чим допомагає партнер на етапі пологів: нагадує про рекомендації акушерки;
– приймає спеціальні пози, підтримуючи породіллю;
– виконує спеціальний масаж (руками або масажером) з масажним маслом;
– піклується про те, щоб у жінки не пересихали і не тріскалися губи в результаті інтенсивного дихання: для цього необхідно взяти на пологи гігієнічну помаду.
:Поза для періоду ранніх пологів породілля сидить (краще – на фітболі), при цьому партнер виконує масаж шийно-комірцевої зони і погладжування по спині. Періодично необхідно перевіряти стан тазу – він повинен бути не затиснутий, а максимально розслаблений: це легко перевірити за допомогою похитування тіла породіллі з боку в бік.
:Поза для періоду переймів «обнімашка» партнер обіймає стоїть породіллю ззаду і погладжує низ її живота в сторони. Якщо вдалося намацати гребені підзвушних кісток (кісточки тазу), на піке сутички партнер може злегка надавити на них двома руками. Породілля може повільно захитався з боку на бік – при цьому чоловік є «відомим» процесу.
Поза для періоду потуг. Породілля стоїть на підлозі, ноги широко розставлені, коліна трохи зігнуті, руки спираються на стіл (стіну, диван, фітбол), тіло трохи нахилене вперед, його вага перенесено на опору. Таз максимально розслаблений. Партнер у цей час може допомогти, стоячи позаду породіллі і робить їй масаж в зону крижів. Варіант цієї пози – стоячи на четвереньках.

Секрет № 3. Дихання

Перший етап: базове дихання при повільних спокійних сутичках: вдих через ніс приблизно дорівнює видиху через рот. Розслаблює, допомагає відпочити перед процесом пологів.
:Другий етап посилюються при переймах інтенсивне дихання: вдих-видих 1:4 (спокійний вдих, більш тривалий видих). Завдання партнера – стежити за тим, щоб дихальний процес не переходив в «ажіотаж» (напруга, кусання губ тощо). Шийка матки, долоні і рот породіллі пов’язані енергетично, тому стискання губ і рук провокує спазм шийки матки.
Третій етап при інтенсивних сутичках і збори в пологовий будинок: до інтенсивному диханню можна підключити низький звук «о-о-о» або «о-о-м» на видиху. Щоб жінка не почувала сорому і незручності, партнер може підключитися до «звучання».
. Четвертий етап перед потугами: «задування свічки»Дихання при повному розкритті шийки матки. Правильно дихати допоможе трубочка для коктейлю, через яку необхідно робити видих. Це допоможе дитині правильно і легко просуватися по родовому каналу на етапі перед потугами. Дихати через трубочку треба вільно, не затримуючи подих – у цьому випадку породіллі не доведеться тужитися, і дитина народиться «на диханні».
П’ятий етап: потужное дихання. На цьому етапі необхідно потужити 3 рази по 20 секунд протягом 1 хвилини. Береться глибокий вдих, злегка затримується дихання, потім повітря швидко прямує вниз. Тазове дно при цьому повинне бути розслаблене.
Шостий етап: дитина майже вийшов. Тканини промежини максимально напружені, і в цей момент важливо не тужитися, а дихати. Роль партнера дуже важлива на цьому етапі, йому необхідно нагадати породіллі про диханні «по-собачому» (швидко, вдих-видих ротом). Це дозволить уникнути розриву промежини.

Секрет № 4. Вода

Пологів у воду близько мільйона років – таким способом народжували, коли медицина не знала знеболюючих препаратів. Вода прекрасно допомагає знеболити пологи, уникаючи застосування лікарських засобів і епідуральної анестезії. Однак пологи в воду можливі тільки в присутності партнера.
Необхідно знати, що внутрішньовенні знеболювання є наркотичними і проходять через матково-плацентарний бар’єр. Епідуральна анестезія в цьому плані менш небезпечна, хоча у неї також є побічні ефекти, протипоказання та ускладнення.
Природні методи знеболювання не мають побічних ефектів і ускладнень.

Секрет № 5. Любов

Коли партнери йдуть на пологи удвох – праця жінки ділиться на двох. Домисли про те, що, «побачивши пологи, партнер стане імпотентом», є міфом. А доказ зворотного – збільшується з кожним днем у світі кількість пологів з партнером. Якщо партнер побував на перших пологах за власним бажанням – він, швидше за все, захоче піти на другі, треті і всі наступні. Адже побачити, як на світ з’явиться спільна дитина – це справжнє і дуже особисте пережиття для обох.
Аналізи для партнерських пологів
Стандартний «джентльментский набір аналізів, необхідних від чоловіка для присутності на партнерських пологах:
– флюорографія органовгрудной клітини;
– мазок із носоглотки на стафілокок;
– аналізи крові на СНІД, сифіліс, гепатит В і С.
Однак необхідно поцікавитися заздалегідь у кожному конкретному пологовому будинку – потрібні додаткові дослідження.

Відгуки про чоловіків партнерських пологах
Ми зібрали для вас на форумах кілька відгуків пап, які побували на партнерських пологах.

Андрій Карякін: найскладнішим у партнерських пологах виявилося просто терпіти і чекати – друзі попереджали, що треба було добряче виспатися і поїсти. Не вийшло ні того, ні іншого – з-за цього було важко фізично. Не знаю, яку потрібно отримати травму чоловікові під час пологів, щоб перестати відчувати потяг до дружини. Стереотип смішний. Я після пологів однозначно став ще ближче до своєї дружини у всіх аспектах. А потяг тільки посилилося. Завдання чоловіка – 100% підтримка дружини на пологах. Захотіла водички? Ось, пий. Боляче? Давай візьму за ручку, підтримаю тебе. Потрібно зробити вправу на м’ячі або карематі, присідати там, ще чого? Давай допоможу.

Ростислав Флис: Після того як син народився, його за всіма правилами поклали на живіт мамі, а через пару хвилин лікар запропонував мені провести з ним огляд малюка: ручки, ніжки, голова, живіт все на місці. Після партнерських пологів ставлення до дружини не змінилося. Відчував себе відповідальним і за дружину і за дитину. Вони в цей момент були такими беззахисними і як ніколи потребували моєї любові і турботі про них.

Олексій Бондарєв: Всі байки щодо втрати сексуального потягу після партнерських пологів виявилися нісенітницею. Їх, мабуть, розпускають ті жалюгідні людці, які вважають, що сексом потрібно займатися через простирадло. Я не те, що б не шкодую про своє рішення бути присутнім на пологах своїх дітей. Я просто вважаю, що це було одне з найбільш правильних рішень у моєму житті. Я думаю про це, кожен раз, коли моя дочка, вже велика і самостійна дівчинка, проситься до мене на руки. Вона пам’ятає, думаю я в такі моменти, що тато був першим, хто взяв її на руки.