Родина

Перші враження від турецького серіалу “родина”

Є поширена думка, що серіали, які зараз знімають у Туреччині вже не ті, що раніше. Не такі цікаві, однотипні і посередні. Хоча саме зараз турдизи починають користуватися більшою популярністю, і багато в чому це відбувається саме завдяки новим проектам. До якої з цих двох категорій відноситься серіал “Родина” – давайте розбиратися разом.

Ну почну з того, що його не обговорюють всі кому не лінь, як той же “Зимородок”, але в більш вузьких колах багато від нього в захваті. У Туреччині непогані рейтинги, серіал пішов на 2-й сезон. І найцікавіше, що кількість серій відомо заздалегідь – їх повинно бути 30. Мені подобається, що в Ay Yapım стали йти від давно вичерпала себе системи “почнемо знімати, а там як піде”. Добре, коли є певні рамки, в які повинен укластися сюжет. Це дає надію на те, що спочатку задумана історія не буде переписуватися на ходу в догоду рейтингів, і не обірветься несподівано на самому цікавому місці.

Також варто відзначити, що у серіалу сильний акторський склад. Навіть якщо вам раніше не подобався Киванч Татлитуг в інших проектах (як це сталося зі мною) – в ролі мафіозі він дійсно хороший. Героїня Серенай Сарикая, звичайно, на любителя. У трейлері до серіалу вона мені не сподобалася, але подивившись першу серію я змінила свою думку. Їй теж йде: і невдоволений вираз обличчя, і якась нахабство місцями, і дивні вбрання. В парі головні герої виглядають органічно, хімія є, тому вибір акторів вважаю вдалим.

Сюжет для серіалу про мафію – слабенький і по першій серії дуже передбачуваний. Тут ще також приділяється велика увага модним зараз темі психології. Відчувається, що нас готують до того, що головний герой Аслан не так простий, у нього достатньо проблем з головою. І головній героїні, незважаючи на те, що вона сама психолог, доведеться нелегко. В цьому плані нагадує серіал “наприкінці ночі”, де теж все починалося більш менш нормально, а потім почалося.

Про інших персонажів поки сказати щось складно – у першій серії вони більше масовка на сімейних вечерях. Мою увагу привернув тільки загадковий старший брат Аслана, якого родина звинувачує в тому, що він став свідком самогубства батька. Цікаво, як будуть розвиватися стосунки з родичами, і яку роль він відіграє в цій історії.

Мені не вистачило якоїсь родзинки в цьому серіалі і цікавого музичного супроводу. В іншому 1-я серія виглядає. ну не на одному диханні, звичайно, але досить легко. “Вирок” і “Зимородок” у мене зараз взагалі не йдуть, а ось цей проект прям на диво добре пішов.

На мій погляд, серіал цікавий до перегляду в першу чергу прихильникам Киванча Татлитуга і Серенай Сарикая, а також любителям психологічних драм. Мафіозної тематиці приділяється не так багато часу, тому нехай вас це не відлякує від перегляду. Так, хітом цей проект, швидше за все вже не стане, але цілком може стати в один ряд з такими гідними уваги серіалами як “Ворон”, “Зіткнення” або “Три куруша”.