Родина

Прихована вигода бойкоту або ігнору у відносинах

Найсильніший прийом для руйнування сімейних відносин – піти у тривале мовчання. Чоловікові, якому оголошена війна, залишається лише мучитися в здогадках, що думає і відчуває його друга половинка.

З боку мовчуна це маніпуляція в чистому вигляді: «А ось здогадайся чим ти провинився і як це виправити! » На жаль, телепатія існує поки тільки у фантастичних фільмах. Здогадатися складно, а часом неможливо.

Партнер покараний, мовчання скривдженого для нього – нестерпна мука. Нерви на межі, оскільки подружжя продовжують жити в одній квартирі, періодично стикаючись один з одним в коридорі або на кухні.

Зрештою, зламавши голову в здогадах, покараний мовчанням чоловік не витримує і перший йде на примирення. Бінго! У ініціатора бойкоту психологічний виграш в кишені.

У чому полягає виграш

По-перше, підкреслити свою значимість. Мовляв, я тут вирішую, хто тут головний! Часто гра йде на випередження, коли в суперечці якраз прав саме той, кого карають. І опонент, розуміючи, що йому у відповідь крити нічим, чіпляється за яку-небудь нісенітницю і ображено підтискає губи.

Психологічний виграш №1: суперечку закінчено, і я в ньому не програв.

Виграш №2 може полягати і в тому, що бойкотирующий таким чином просуває свої інтереси, маніпулюючи страхом партнера зруйнувати відносини. Це свого роду залякування: «Або по-моєму, або живи без мене».

Виграш №3 – звільнення від виконання інших прохань «провинився». Покараний партнер розгублений, ображений, йому потрібно якийсь час на відновлення своїх душевних сил. Тому він навряд чи буде звертатися за допомогою до кривдника, що дозволяє другого безкарно насолоджуватися свободою.

Яка перспектива розвитку таких відносин

Якщо у того, кому систематично оголошують бойкот, є сильний страх самотності, то він вибирає між перспективою бути кинутим і знеціненими або поступкою. Вибираючи підпорядкування, людина провалюється в роль жертви, якої маніпулюватимуть і далі.

Живучи в атмосфері маніпуляцій, по-справжньому проблеми не вирішити. Вони накопичуються і. . . . призводять до зрад або розпаду відносин.

Сумно, коли за игнором батьків один одного спостерігають діти. Вони мимоволі навчаються подібної поведінки, т. к. вчаться у батьків як себе вести в житті в різних ситуаціях.

На парних сімейних консультаціях мені часто доводиться працювати «перекладачем» між обома подружжями, щоб перевести з «німого» мови на людський. Буває, що люди приходять надто пізно до психолога, образ накопичилося так багато, що у подружжя вже немає бажання реанімувати відносини.

Як вийти з даної ситуації?

Щоб перервати деструктивний алгоритм поведінки призвідника бойкоту, обом партнерам спочатку необхідно заспокоїтися. Потім вийти на розмову і, спілкуючись без звинувачень, на дорослому рівні розповісти один одному про свої почуття і попросити пояснення догляду в мовчанку. Під час такої розмови важливо вести діалог в спокійному і миролюбному тоні.

Моя героїня знайшла оригінальний вихід із ситуації. Вона напекла улюблених млинчиків чоловіка, і після вечері, коли він вже був ситим і задоволеним, запропонувала обговорити предмет сварки. подружжя спокійно поговорили, знайшли компромісне рішення, війна закінчилася, і мовчання теж.

Якщо «любитель бойкотів» на діалог не йде, а продовжує грати у свою гру, то другому з подружжя рекомендується взяти паузу і звернутися за консультацією до психолога, щоб краще розібратися в ситуації і зберегти свою самоповагу.