Спорт

Ритуал турботи про себе і пошук молодої яскравої дівчини під шарами тітоньки

У грудні одного разу я прокинулася і побачила себе в дзеркалі. Повірте, я дивилась на нього і до того дня, і раніше. Але бачити і дивитися – різні речі. Через затяжного депресивного епізоду і важких життєвих ситуацій я зовсім занедбала себе: могла спокійно ходити в плямистій футболці (і плями не були елементом фабричного принта), гордо прикрашаючи голову сорочим гніздом на маківці. На обличчі були численні плями акне, губи потріскалися, на руках шкіра стала темною і сухий, поламалися нігті і потьмяніли. Я не кожен день розчісувала волосся і вмивалася не щоранку, не щодня виходила з хати останній місяць. Що вже говорити про якісний сон і здорове харчування?

Саме в той день я пообіцяла собі краще дбати про тіло і зовнішньому вигляді:

– робити з ранку акуратну зачіску, не локони на плойку з мусом, звичайно, не постійне випрямлення розпеченими щипцями, але подібність розслабленої зачіски (я не старалася, але вийшло естетично і невимушено)

– не лінуватися робити ранковий догляд за шкірою (пінка, масаж гуаша, сироватка, крем)

– одягати красиві чисті речі, в яких мені комфортно

– наносити улюблений парфум і за настроєм – трохи декоративної косметики

– щодня прогулюватися без смартфона і музики в навушниках, в тиші

– займатися будь-яким видом спорту або йогою

– дотримуватися водний баланс і прагнути до здорового харчування

– налагодити свої біоритми і не плутати день з ніччю

Думаєте, я з цього ж дня стала справно виконувати свою обіцянку, вставати о 5 ранку відразу з ліжка на гімнастичний килимок і через тиждень прокинулася з обличчям і тілом топ-моделі?

Ха! Обіцяти – не означає одружитися. Мені було важко відшукати ту гарну, творчу, життєрадісну, яскраву Вету під шарами Тітки Свєти, яка забиває на себе, свій зовнішній вигляд і те, що лежить в її тарілці.

Але я пішла на хитрість. У свій тудуист я внесла два обов’язкових (! ) щоденні (! ) справи:

1. Ритуал турботи про себе

2. Сеанс йоги, спортивного навантаження або фізичної роботи

Я така людина, яка чує слово рутина – і в паніці біжить у протилежний бік. Спорт і б’юті-процедури – точно така ж рутина. Але я знайшла свій підхід. Завдяки позначці в додатку для планування завдань я не могла відкрутитися – будь то масаж, масочка для обличчя, манікюр. Ритуал може бути будь-який, але він повинен бути, хоч 5 хвилиночок. Те ж саме стосувалося більш рухливого способу життя – неважливо, влаштовувала я двогодинний забіг зі шваброю по будинку або 10 хвилин носила дрова, фізична активність і свіже повітря стали обов’язковим пунктом у моєму розпорядку дня.

В процесі я виявила ті камені, про які раніше спотикалася:

  • не займаюся спортом, тому що немає комфортної форми для занять і місця в кімнаті для цього,
  • не одягаюся красиво, тому що повний шафа одягу не за розміром і простіше взяти перше-ліпше,
  • не користуюся косметикою на постійній основі, тому що не під рукою, її дуже багато, важко знайти потрібне або засіб не підходить моїй шкірі.

Все це привело мене на маркетплейси зі списком покупок і до расхламлению з мінімалізмом одночасно. Зараз я дійсно задоволена своїм зовнішнім виглядом – у галереї тепер не тільки

Весь цей монолог безсилий без однієї істини: доглянутий вигляд не дається просто так. Так, можна забивати на свій зовнішній вигляд, економити ресурс – і людина у депресивному епізоді цим і займається. Але мене завжди надихає те, що я бачу в дзеркалі і відчуваю в своєму тілі. Мені подобається отримувати компліменти, мені подобається відчувати любов і турботу про свій організм, подобається, коли шкіра блищить здоров’ям і пахне лавандою, а на пальцях дзвенять кільця. Це – частина моєї особистої терапії.

Але все це вимагає вкладень: особистої уваги, часу, енергії, грошей. З усвідомленістю, фокусом і своєрідною рутиною, нехай навіть маленькими кроками, але так чи інакше досягаєш мети. З часом, виробляється звичка – і ранковий масаж обличчя і йога стають приємним ритуалом турботи про себе, а не ненависної рутиною, забирающей енергію.

Енергія не зникає безслідно. Ти віддаєш тілу, а воно тобі. Ти даруєш світу, а світ обдаровує тебе. Саме до такого світовідчування я хочу прагнути.

Той же самий підхід, до речі, працює у мене з різними сферами від освіти, зниження рівня тривожності, підвищення усвідомленості до творчого розкріпачення і духовного розвитку. Так, ранкові сторінки я зараз вже не пишу кожен день (тільки, коли мені справді є що зафіксувати, на що позлитися або захопитися), але продовжую робити вправи з книги Шлях художника, які не встигла за 12 тижнів курсу. Помічаю, що мені дійсно простіше стали приходити креативні ідеї, і я не відкидаю їх зі страху, що не вийде.