Успіх

Саморозвиток?

Термін «саморозвиток» нав’яз в зубах настільки, що його хочеться викинути у віконце. «Саморазвивайся, а те слово-з закінченням-на-ц». Ось англійський, ось гантелі, заграй, заграй у карго-культ під девізом «все кругом розвиваються, і мені теж треба». Ти знову сидів у соцмережах. Ти знову занадто пізно встав. Всі просунулися, а ти ні. Плач. Пресуй себе. Подивися на свої запорошені гантелі. Дай собі слово завтра встати раніше – все коучі по саморозвитку хочуть, щоб ти рано вставав. Соцмережі. Пізно встав. Плач. Повторити. «Я гавнооооооооо».

Хей, стоп. Давай поговоримо про самовихованні.

Як виховувати дитину? Як виховувати людину, який тільки що впав в цей світ – і взагалі не в курсі, що тут відбувається? Ознайомлювати з правилами. Ось гравітація. Вона шлепнет тебе з гойдалки, дитинко. Вона так працює. Ось тіло. Йому треба чистити зуби. Зуби потрібні в житті – тобі доведеться багато від чого відкушувати, малюк. Зуби на цій планеті чистять ось так. Бити сусідську дівчинку відразу не можна. З’ясуй, що вона хоче, виріши, чи готовий ти цим ділитися. Дізнавайся правила цієї реальності – навчися не раниться про них, але розуміти, як у цих правилах робити те, що хочеться тобі. Отримувати любов, вмовляти батьків на те, що ти хочеш. Уникати падінь. Досліджувати реальність на дотик і на смак. Навчися коннектить зовнішні правила і свої бажання.

Все це – тільки для того, щоб розвивати свої задатки сприятливим чином і задовольняти потреби так, щоб не прилетіло гойдалок по лобі.

Завдання виховання дитини – не зламати те, що в дитині є спочатку, що є в цій космічної душі, яка заселилась в зроблене батьками тіло.

Самовиховання – коли ми, вже будучи дорослими, вчимося все більше і більше коннектить свої потреби у психологічній експансії і самореалізації з зовнішнім світом. Ключове – не гантелі і ранній підйом, не «всі побігли – і я побіг». Самовиховання – це чітке і планомірне приведення себе в ту форму, в якій вийде найбільш повно реалізувати свої здібності, навички та бажання. Ліпити свою форму так, щоб вона була максимально вдалою адаптацією вашої початкової душі до цього світу, повного законів фізики, фізіології і психології. Бунтувати проти законів безглуздо. Але не менш безглуздо косплеїти чужий готовий шлях, який запропонують у соцмережах успішні люди.

Не ламайте себе. Дізнайтеся, хто ви – спочатку, – навіщо прийшли на планету. Отливайте собі потрібну форму. В чіткій відповідності свого нутра – та законів зовнішнього світу.

Самовиховання – щоденне прагнення до балансу між «хочу» і «можу».

І якщо ви сова – вставайте в обід. І рухайтеся до себе справжнього після пробудження, у скільки б воно не сталося.