Успіх

Що таке brainstorm простими словами

Брейншторм або техніка мозкового штурму – це метод колективного обговорення для пошуку максимально можливої кількості рішень поставленої задачі. Під час цього процесу учасники висловлюють будь-які ідеї, що прийшли їм у голову, – від самих банальних до фантастичних. При цьому ні одна з думок не піддається критиці і враховується модератором бесіди.

Як провести брейншторм

Для початку визначте проблему, яку потрібно вирішити. Рекомендується набирати в команду до 10 осіб, оскільки справитися з великим числом людей буде важко і обговорення може перерости у неконтрольоване галас. Крім того, всі учасники повинні знаходитися приблизно на одному посадовому рівні, щоб нікого не обтяжувати, і бажано, щоб вони мали різний досвід у відмінних одна від одної сферах – це допоможе створити найбільш креативні ідеї.

Отже, ви знаєте тему і вибрали учасників. Що далі? Повідомте всім час і місце збору. Для проведення брейншторму можна закритися в офісі, з кавою та печивом, а можна виїхати з колегами на нейтральну територію. Зміна обстановки зазвичай позитивно впливає на настрій співробітників, але не допускайте надмірного розслаблення, інакше завдання залишиться невирішеною.

Повідомте команді, що ви збираєтеся обговорити

Не слід розповідати учасникам подробиці заздалегідь, але позначити тему розмови буде не зайвим. Вони зможуть підготуватися, налаштувати себе на потрібну хвилю, щоб в результаті видати якомога більше ідей.

Підготуйте мета і завдання

Перед самим обговоренням слід провести невеликий брифінг. Розкажіть команді про проблему, введіть їх у курс справи і поставте перед ними чітку мету. Потрібно вирішувати конкретне питання, кожен учасник повинен розуміти, що саме від нього вимагається. Від грамотної постановки завдання багато в чому залежить успіх усього заходу.

Записуйте всі ідеї

Етап генерації рішень є найголовнішим. Це творчий процес, під час якого ідеї народжуються одна за одною – тут дуже важливо нічого не пропустити. Кожна озвучена думка повинна бути записана або самим учасником, або заздалегідь призначеним секретарем. Фіксувати ідеї можна на дошці, на папері, в планшеті – головне, щоб їх можливо було обробити надалі.

Сформуйте звіт

Коли ідеї закінчилися, починається етап відбору. Всі отримані рішення класифікуються, структуруються й оцінюються. Модератор повинен слідкувати, щоб жодна з них не піддавався критиці, особливо неконструктивною. У підсумку учасники вибирають кращі варіанти, можливо, об’єднують кілька ідей в одну, яку реалізують на практиці найближчим часом.

Висновки

Мозковий штурм є ефективним способом вирішення завдань. Спільними зусиллями різношерстого колективу можна відшукати креативні і навіть геніальні варіанти – головне, зробити все за правилами: не допускати порожньої балаканини, давати слово кожному учаснику і припиняти будь-які оцінки під час генерації ідей.