Квіти

Що робити з гиппеаструмом після в’янення квіток, щоб давав вам грамофони 2-3 рази в рік

Діставши перші гіппеаструм, я не дуже уявляла, що з ними треба робити. Фотографії яскравих, розкритих дзвонів настільки сподобалися, що навіть думка про «Цвіте 1 раз в рік і то недовго» (як вам такий вирок? ), почерпнута з інтернету, не позбавила бажання отримати цибулини.

Скільки разів на рік можуть цвісти гіппеаструм? Вирок скасовується

Мої перші гіппеаструм дружно розквітли після покупки, яскраво виділяючись на тлі січневих снігів за вікном.

Одного разу я “витримала” і купила відразу чи то 5, чи 6 різних сортів гиппеаструма. Більше так не роблю, але було яскраво і цікаво.

А потім. . . Деякі цибулини розквітли повторно наприкінці весни-влітку. Тепер гіппеаструм стабільно радують мене цвітінням два-три рази в рік. Даючи часом і 2 стрілки відразу.

Ось ця дамочка, “Афродіта” яка, традиційно цвіте в кінці літа перед самим-самим відходом на спокій, ніж постійно збиває мене з пантелику

І це сортові гібриди. Один з яких ще й махровий. Таким для цвітіння потрібно великі ресурсів і передумов. Звичайні ж, «бабусині» гіппеаструм, куди поступливішими на цвітіння і в цілому невибагливі. «Бабусині» – не з принизливою інтонацією.

Термін розвитку квітконосу – 18-20 місяців. Так. Тому, якщо хочете налагодити стосунки з гиппеаструмом, починайте якомога раніше.

Що робити з гиппеаструмом після цвітіння

Я називаю гіппеаструм «Квітка навпаки». У більшості рослин цвітіння залежить від того, як за ними в поточному сезоні ДО доглядають. Гиппеаструмам ж посилений догляд потрібен ПІСЛЯ цвітіння. Щоб таке стало ще краще і швидше наблизилося.

Відріжте зів’ялі квіти. Щоб цибулина не витрачала ресурси на визрівання насіннєвих коробочок.

Стрілка, як кажуть, має зів’янути сама. «Так поживні елементи повернутися в цибулину». Не беруся підтверджувати, що це надає істотну користь. Я зрізала квітучі стрілки для букетів і на подальшій долі цибулини це ніяк не позначилося.

Пересадіть, якщо останній раз пересаджували рік тому і раніше.

Поставте на сонячне місце. Яскраве світло – найкращий двигун гиппеаструма. На моєму південно-західному вікні листя ростуть один за одним, а цибулина – набирає обсяг.

По мірі росту листя і наближення до літа акуратно збільшуйте полив. Зараз, поки рослини ще не розгойдалися і горщики бувають прохолодними від віконного холоду, я скоріше лише змочую грунт, а не поливаю.

Пора починати підживлення.

Власники гиппа, просто висадили цибулини на літо в сад, на вільні хліба, часто отримують і повторне цвітіння без особливих зусиль. Гуляє сама по собі цибулина набирає значну масу, що перевершує масу цибулини самого вибагливого домашнього гиппеаструма.

Чим підгодовувати гиппеаструм

Гіппеаструм – ненажерливе рослина. Якість, кількість і частота цвітіння залежать від того, наскільки «відгодована» цибулина.

В грунт для гиппеаструма люб’язно додаю жменю біогумусу.

  • «Комплексне мінеральне добриво для квітучих» – весь сезон до відправки на спочинок по інструкції. Іноді, вирішивши побалувати, обприскую тим же розчином по листу.

Марка добрива особливої ролі не грає. Головне, щоб у складі калію було більше, ніж азоту

  • Монофосфат калію – 1 г на 1 л – 1 раз в місяць. Якщо ви хочете відгодувати цибулину, то калій – ваш кращий друг.
  • Гумат калію – 1 раз в місяць. Знову ж таки – калій, але ще й гумінові кислоти. Згодиться!

Якщо Ви прихильник “ледачого” квітникарства і не вважаєте за потрібне купувати коробку добрив, то вибирайте “Комплексне мінеральне добриво для квітучих”. Туди налили все, що вистачить для базових потреб гиппеаструма.

Кількість стрілок у поточному сезоні залежить від того, скільки листя у гиппеаструма було в попередньому році. 1 стрілка – 4 аркуша

Ну і світло – головне добриво. Якщо засунути горщик з «потворними довгими листям» в темний куток кімнати, нічого не вийде.

Якщо цибулина гиппеаструма не загниє (для цього – дренаж, пухкий ґрунт, полив без надлишок) – цибулина буде жити.
Якщо цибулину откромить (світло , добрива, поживний грунт) – вона буде цвісти 2-3 рази в рік після кожного періоду спокою.