Діти

Спільний сон: чи можна дитині спати разом з мамою?

Щодо спільного сну дитини з батьками єдиної думки не існує.

Консультанти по грудному вигодовуванню говорять про те, що спільний сон сприяє налагодженню грудного вигодовування. Так жінці легше годувати дитину вночі, адже вона має можливість не вставати, а просто присувати малюка до себе і давати йому груди на першу вимогу. І це в свою чергу сприяє стабільній виробленню молока.

Психологи не заперечують, що перебуваючи поруч з мамою, дитина переживає почуття захищеності і комфорту, особливо, якщо малюк хворіє. Однак після 3 років, коли починається формування самостійності, дуже важливо, щоб у дитини було власний простір.

Педіатри нагадують про те, що спільний сон з дитиною повинен бути в першу чергу безпечним – адже існує ризик уві сні придавити дитину, перекривши йому дихальні шляхи!

ВООЗ і ЮНІСЕФ радять під час спільного сну дотримуватися ряду важливих правил:

  • Не можна спати на диванах і одномісних ліжках. Спальне місце повинне бути просторим, з рівним, жорстким матрацом.
  • Не можна спати разом з дитиною, якщо мама приймає снодійні препарати або будь-які інші засоби, що володіють седативним ефектом, а також якщо вона хворіє або надто втомлена.
  • Не можна спати разом з дитиною, якщо сплячий поруч з дитиною осіб (наприклад, папа) – курець.
  • Не можна, щоб разом з немовлям в ліжку перебували , а також діти більш старшого віку.
  • Дитина не повинна бути запеленован, не повинен ховатися одним з батьками ковдрою, не повинен спати на одній з ними подушці.

Більше корисної та цікавої інформації читайте в нашому Блозі