Краса

Як мігрують філлери в носослезке, області вилиць, носа і губ

Але поки вітчизняні косметологи заперечують побічні ефекти введення філлеров, на заході з’являється все більше цікавих досліджень на цю тему.

Повторюся, що у мене немає мети відмовляти вас від «уколів краси». Але якщо вам цікаво дізнатися – чим небезпечні залишки філлеров в тканинах, звідки беруться “губки качечкою” та які ін’єкції зроблять ваше обличчя ще ширше – то розмова буде чесним.

ЯК ДОВГО гіалуронова наповнювач утримується в тканинах особи насправді?

Виробники сумішей для ін’єкцій стверджують, що філлер розсмоктується протягом 6-18 місяців, завдяки метаболізму і власних ферментів організму.

А на ділі – масштабні дослідження, що підтверджують цю інформацію не проводилися.

Однак знайшлися ентузіасти.

Лікар – експерт в інвазивної косметології, Гэвен Чан став відзначати у своїх пацієнтів шишкоподібні УЩІЛЬНЕННЯ та пастозність в районі століття.

Спочатку це здавалося неможливим, щоб гіалуронова кислота затримувалася в тканинах так довго. Але оскільки доктор власноруч ставив філлери в область носослезки цим жінкам, вирішив перевірити цю теорію.

Разом з колегою, лікарем-радіологом, Чан обстежив понад 50 пацієнтів, яким філлери вводилися більше 2 років тому. МРТ-сканування показало, що у кожного пацієнта були виявлені видозмінені залишки філлеров, які не розсмокталися, всупереч прогнозам, а мігрували в навколишні тканини. Але найголовніше – пацієнти нічого не могли запідозрити. І ось чому.

Уявіть гіалуронова складу у вигляді щільного грудочки тіста. Поки він тримає форму – ефект ліфтингу зберігається. Але Доктор Чан з’ясував, що з часом ФІЛЛЕР УЩІЛЬНЮЄТЬСЯ, наче тісто, яке гарненько покатали. А потім розподіляється під шкірою і мігрує.

Жінка бачить, що обсяг пішов з місця введення ін’єкції – і вважає, що філлер розсмоктався. Хоча він лише став площі і змінив своє положення.

Кожен наступний склад, нашаровуючись на попередній, опускається нижче і створює додатковий об’єм там, де ніхто не очікував.

Самі жінки не помічають, що виглядають дивно, тому що фокус уваги цілком на ненависних зморшках і висоті скул.

Природно філлер не може переміститися з носа на потилицю. Але в деяких областях це створює великі проблеми!

Куди в основному мігрують філлери?

ЗБІЛЬШЕННЯ ГУБ. Дослідження показало, що філлер з червоної частини губ мігрує вгору, під шкіру над губою.

А з нижньої губи – відповідно вниз, утворюючи згодом «качечку». Плюс в коментарях, якщо помічали такий ефект.

Крім того косметологи не приховують, що обсяг ін’єкції відсуває яскраві судини від поверхні шкіри і створює на губах ефект візуального освітлення.

КОРЕКЦІЯ НОСА. У пацієнток, яким доктор Чан кожні пів року ставив гіалуронові філлери в область носа, склад мігрував вниз з боків, візуально роблячи ніс ширше.

ОБЛАСТЬ СКУЛ. Відразу після введення філера вилиці піднімаються, але з часом склад ущільнюється і розподіляється по щоці.

Саме тому з регулярним введенням філлеров в область скул особа починає трохи розширюватися і стає одутлим. Це особливо важливо врахувати жінкам зі схильністю до набряків і пухкості шкіри.

І найбільш складне місце – НОСОСЛЬОЗОВА ОБЛАСТЬ.

Між круговим м’язом ока і носогубним жировим пакетом є зв’язка, яка зчіплюється шкіру з окістям. Вона стягує тканини подібно гудзичку на матраці.

Щоб пом’якшити цей перехід і підняти носогубку, в саму зв’язку вводять філлер. З-за активної міміки і спазмованих м’язів і фасцій – його обсяг рано чи пізно поділяється на дві частини. Одна йде в щоку, а інша в нижню повіку.

Потім філлер може мігрувати по всій очниці і через кілька років проявити себе кістоподібними порожнинами, оточеними фіброзною тканиною.

Простіше кажучи – тими самими шишками в області повік, з якими сьогодні стикаються косметологи. Але може і не проявити. Наприклад, доктор Чан зафіксував випадок, коли філлер пішов навіть за очне яблуко. Чим це загрожує – страшно припустити.

А як же вступ гіалуронідази?

В теорії філлер повинен моментально розсмоктуватися при введенні препарату антидоту.

Але на практиці цей процес ускладнюється – кількістю зшивок у складі гиалуронового наповнювача, обволакиванием філера бактеріальною плівкою або розростанням сполучної тканини.

До того ж, в насї на даний момент немає зареєстрованих препаратів на основі гіалуронідази, і косметологи змушені використовувати препарат “Лонгидаза”, який формально створювали для лікування спаєчних і фиброзирующих патологій. Це досить агресивне втручання, яке не може бути панацеєю.

Доктор Чан – не єдиний, хто говорить про те, що філлери на основі “дружньої” нашому тілу гіалуронової кислоти на практиці – не так вже й нешкідливі. Хоча на Заході це питання обговорюється і підтверджений іншими клінічними випадками, від більшості наших косметологів ви навряд чи дізнаєтеся цю сторону медалі.

«Ну і що ти пропонуєш? », – запитаєте ви.

Мабуть, збільшення губ або радикальна зміна форми носа – я вам не запропоную.

А ось те, що зараз стає популярним на все тому ж «загниваючому Заході», пораджу: фейсфитнес, самомассажи, ЗСЖ і Любов до себе

Я не втомлююся повторювати, що особа не живе своїм окремим життям, а значить займатися своєю красою і здоров’ям потрібно починаючи від п’ят і закінчуючи верхівкою.