Город

Як садити кабачки на відкритому грунті: поради по підготовці грунту і догляду за рослинами

Кабачки – це одне з найпопулярніших овочів, які можна вирощувати вдома. Цей овоч багатий вітамінами і мінералами, такими як калій, магній, вітамін С і бета-каротин, і є ідеальним інгредієнтом для приготування різних страв. Але щоб отримати хороший урожай кабачків, потрібно знати, як правильно їх садити і доглядати за ними.

У цій статті ми розповімо вам, як садити кабачки на відкритому грунті, як підготувати грунт і як доглядати за рослинами.

Підготовка грунту для посадки кабачків

Перед тим, як почати саджати кабачки, потрібно підготувати грунт. По-перше, виберіть ділянку, яка отримує достатньо сонячного світла і захищений від сильних вітрів. По-друге, переконайтеся, що грунт на обраному ділянці добре дренирована, тобто здатна швидко відводити надлишки води. По-третє, переконайтеся, що грунт досить родюча і збагачена необхідними мінералами.

Якщо грунт на обраному ділянці не відповідає цим вимогам, її потрібно підготувати. Для цього можна виконати наступні кроки:

 1. Визначте рівень кислотності грунту. Якщо він низький, то додайте вапняний порошок або доломітове борошно. Якщо ж рівень кислотності високий, то додайте торф або тирсу.
 2. Розпушіть грунт до глибини 20-30 см, використовуючи лопату або фрезу. Це допоможе поліпшити вентиляцію коренів рослин і забезпечити хороший доступ кисню до коренів.
 3. Додайте компост або органічні добрива в грунт. Вони допоможуть поліпшити якість грунту і збагатити її необхідними живильними речовинами.
 4. Після того, як ви додали всі необхідні інгредієнти, знову розпушіть грунт, щоб всі речовини рівномірно розподілилися.

Садимо кабачки

Після того, як ви підготували ґрунт, можна приступати до посадки кабачків. Існує кілька способів садити кабачки на відкритому грунті:

 1. Насінний метод. Для цього потрібно заздалегідь приготувати насіння кабачків. Виберіть великі і здорові насіння, промочите їх на 24 години в теплій воді, щоб прискорити процес проростання, а потім посадіть насіння на глибину 2-3 див.
 2. Метод живцювання. Для цього потрібно вибрати здоровий розсадний матеріал, зазвичай це 3-4 тижневі чагарники, і пересадити їх на відкритий грунт. Для цього потрібно викопати невеликі ямки глибиною близько 10 см і помістити розсаду у ямки, засипавши землю зверху.
 3. Метод посіву в грядки. Для цього потрібно створити грядки шириною близько 1 метра і довжиною до 3 метрів. Розмітьте грядки і відстані між ними повинні бути не менше 50 див. Потім висаджують насіння кабачків на відстані 30-40 см один від одного.

При виборі способу посадки кабачків враховуйте, що метод живцювання може дати швидкий результат і більш здорові рослини, але він вимагає додаткових зусиль для вирощування розсади. Насінний метод простіший і вимагає менше витрат часу і зусиль, але проростання насіння може зайняти більше часу.

Догляд за кабачками

Після того, як ви посадили кабачки, потрібно доглядати за ними, щоб отримати хороший урожай. Ось кілька порад, як доглядати за кабачками:

 1. Поливайте рослини регулярно, але не надмірно. Кабачки потребують в достатній кількості вологи, але перезволоження може призвести до гниття коренів.
 2. Видаліть бур’яни і додаткові паростки. Це допоможе запобігти конкуренцію за поживні речовини і воду між рослинами.
 3. Обприскуйте рослини інсектицидами, щоб запобігти поразки кабачків шкідниками, такими як образки і тля.
 4. Обрізайте довгі листки і пагони, щоб стимулювати ріст плодів і поліпшити доступ світла і повітря до рослин.
 5. Збирайте плоди, коли вони досягнуть певного розміру. Кабачки потрібно збирати, коли їх розмір становить близько 15-20 см, щоб вони не стали пересохлими і втратили свій смак.

На закінчення, вирощування кабачків на відкритому грунті може бути простим і приємним заняттям, якщо ви правильно підготуєте грунт, зробите вибір способу посадки і правильно доглядаєте за рослинами. Дотримуйтесь наших порад і насолоджуйтеся свіжими і смачними кабачками у своєму саду!