Діти

Як вижити з чотирма дітьми. Досвід багатодітної мами

Багато людей перебувають в шоці, дізнавшись, що їхні знайомі народжують не одного, а цілих четверо і більше дітей.

Я от згадала Норвезьку книгу “Вісім дітей і вантажівка”.

Так жили вони несолодко, доношували речі один за одним, але при цьому зростали в любові, ласки і стали справжніми хорошими людьми.

Не все залежить від того скільки саме дітей, а справа у вихованні. Але зараз ми поговоримо про те, як впоратися мамі, у яких є четверо дітей.

  • Їй же теж хочеться знайти час на себе, провести косметичні процедури, попити в тиші кави.

Що робити?

Можна сказати відразу, що якщо тато в сім’ї є і він працює, частина справ знята з плечей матері. Їй просто треба знайти контакт з дітьми і побудувати з ними взаємовигідні відносини.

1. У першу чергу потрібно все робити по розпорядку, тобто поставити фіксований час для всього. Прокидатися діти повинні в певний час, так само вмиватися, снідати і займатися своїми справами.

Це стосується дорослих дітей. У немовлят власний режим.

  • Наприклад, в 7 ранку всі встають і снідають, не обов’язково вигадувати різноманітне меню. Достатньо однієї каші, бутербродів.
  • Потім тато і мама відводять дітей в садок і школу. Можна розділитися, так буде простіше.
  • Якщо в будинку є діти, які ще не ходять у дитячий сад, їх можна взяти з собою проводити старших і заодно прогулятися в парку, сходити по магазинах.

2. На обід не варто витрачати багато сил. Прийдіть додому, зробіть тільки необхідні справи і потім вже почніть займатися обідом.

До речі, молодшим дітям варто приділяти на думку психолога всього 1-2 години особистого часу, далі нехай дитина робить свої справи.

3. З пранням теж проблем не виникає, зараз є машинки, вручну ніхто не стирає. І невеличкий секрет. Необов’язково займатися півдня прасування речей.

Можна просто акуратно повісити випрані речі. Вони будуть виглядати, як нові, коли висохнуть, а ви заощадите час на прасування.

4. У вихідні дні можна сходити в парк всією сім’єю, мама може спокійно почитати книгу, коли діти під наглядом старших будуть грати.

Так що нічого жахливого немає. Так, багато дітей це важко, але головне вчасно запровадити тимчасову систему і робити все, як потрібно.

Ну і намагайтеся більше відпочивати і по можливості хоча б на годину, інший віддавати дітей бабусям і родичам.

Нічого страшного в цьому немає, діти повинні спілкуватися і з іншими членами сім’ї.