Квіти

13 багаторічних рослин, які здатні цвісти все літо і шматочок осені

Сьогодні хочу розповісти вам про багаторічниках, які квітнуть все літо без перерв. Таких рослин для дачного квітника існує дуже багато. Але я розповім тільки про тих, які сама вирощувала.

Наступний герой – це герань. Звичайна садова мені не дуже подобається, так як після цвітіння вона витягується і виглядає дуже привабливо. А подобається мені Зональна герань. Найкраще вона виглядає висадженої в кашпо. Вона відмінно розмножується живцями.

– це каскадний сорт герані. Він цвіте суцільним кольором, таке рідко побачиш у звичайної герані. А про своєчасному омолодження, кущики цвітуть усе літо.

Ще один чудовий, але мало поширений багаторічник який цвіте все літо – це Дицентра виключна або прекрасна. Не плутайте її з Прекрасною, що на багато її вище і цвіте тільки навесні.
Дицентра виняткова невеликий кущик, але рясно вкрита гронами білих, червоних і рожевих квітів. Дуже добре розростається і розмножується шляхом ділення куща.

Відкриттям минулого року для мене стали , які були вирощені з насіння допомогою розсади. І як тільки на вулиці температура стала триматися в районі 20 градусів, посадила їх на вулицю.
Перший квіточка розпустився в кінці травня. І це аж ніяк не були веселі хлопці, а вже сучасний гібрид Ромео і Джульєтта. На одному кущі відразу два різних квітки. Цвіли вони дуже рясно до самого жовтня.

Найулюбленішими довго квітучими багаторічниками звичайно є Троянди. Вони здатні цвісти до самого снігу, але не всі сорти.

При виборі потрібно звернути увагу на те, що є сорти цвітуть рясно але одноразово.
Є які дають дві хвилі цвітіння протягом літа.
А є такі які не знають відпочинку і працюють до перших заморозків.

Більше віддаю перевагу таким сортам: мускусна троянда “Моцарт” , її ще часто плутають з флоксами.

Троянда сорт “Фея” – це справді не вибаглива рослина, яким чужі будь-які природні негаразди. Квітки рожеві і рясні. А як легко вона розмножується, ммм. Можна сміливо сказати, що зрізаємо держак і встромляємо його в землю, і він реально прийметься.

А так само не забуваємо про бордюрні. Вони теж відрізняються стійким цвітінням протягом усього літа.

До рослиною рясно квітне все літо можна зарахувати ті, які здатні давати повторно колір протягом літа і навіть осені.
Наприклад, клематиси першої та другої обрізки. Першу хвилю дають на початку літа, а другу приблизно з серпня. І друге цвітіння може тривати до середини жовтня. Ось і виходить, що ця рослина можна зарахувати до рослин радує нас своїм яскравим кольором все літо.

Дуже довго може цвісти і Гортензія крупнолистная. Є так звані ремонтантні сорти. Перша хвиля цвітіння відбувається як і у клематисів на пагонах минулого року,а друга хвиля на пагонах поточного року. Один з найпопулярніших сортів в даної категорії так і називається “Нескінченне літо”!

До багаторічників квітучим не все літо, але досить довго можна сміливо віднести . Якщо звикнути зберігати її взимку і навчитися розмножувати її живцями! То можна буде насолоджуватися сріблястими кущиками з милими квіточками і приємним запахом – близько трьох місяців.

Дуже добре виглядають і в теж час невибагливі, сорти сучасних Деревій. Особисто вирощуваного можу порадити сорт .
На відміну від білих лугових “дворняжок” – ці мають великі суцвіття, бувають приємних кольорів: малинових, персикових, декількох кольорів одночасно. І протягом усього літа, викидають та й викидають нові суцвіття.

Добре доповнюють квітники, при цьому самі по собі не будучи чимось красивим – скромна Манжетка, Армерія, . Але саме такі рослини надають квітника закінчений вигляд і заповнюють собою паузи коли королі і королеви відпочивають від цвітіння.

мало хто зараховує до квітучим рослинам все літо. Але якщо знати деякі секрети то можна милуватися цвітінням одного сорту на протязі декількох місяців.

А що за хитрощі?

Флокси бувають різного терміну цвітіння. Якщо взяти ранні та на початку весни накрити пластиковою пляшкою, то в міні-теплиці він прокинеться і почне свій розвиток на пару тижнів раніше. А це означає, що зможе зацвісти вже в середині червня.
Після того як цвітіння піде на спад, потрібно обрізати основне суцвіття і в пазухах листя почнуть формуватися нові пагони, які зацвітуть в серпні-вересні. А це означає, що флокс буде цвісти з середини червня до кінця вересня.

Так само нас може порадувати другою хвилею цвітіння . Як і з флоксами, після першої хвилі цвітіння потрібно обрізати всі стовбури під корінь.

Так що на початку осені ми знову зможемо перенестися в літо. А ще краще зібрати рослини, які цвітуть послідовно один за одним. І тоді квітник не буде виглядати одноманітно протягом усього сезону.