Квіти

Між життям і сном: що роблю з гиппеаструмом в серпні, щоб правильно відправити на спокій у вересні

Серпень – час, коли я кошусь на свій гиппеаструм і підморгує: “Скоро я залишу тебе без листя, дорогий! “. Але відправляти цибулину на спокій з бухти-барахти і з точки зору користі – не максимально вигідно, і з етичної точки зору – перед рослиною якось незручно.

Про гиппеаструмах я можу писати нескінченно. Тому, щоб не обтяжувати графоманією ваші оченята, сьогодні зроблю формат “Питання-відповідь”, що не залишає поля для філософських міркувань.

Обов’язково буде відправляти гиппеаструм на спокій?

Немає. Без зимового сну рослина не загине.

Навіщо тоді відправляти гиппеаструм спати?

  • Засипання на початку осені впорядковує цикл життя гиппеаструма: взимку – квіти, весна-літо – вегетація (можливо, і ще квіти! ), якої потрібно яскраве сонце. Найкращий варіант!
  • При правильному догляді ДО періоду спокою сон закінчиться виходом квіткової стрілки, тобто цвітінням.

Що робити в серпні, адже він начебто поки спати не збирається?

До кінця літа гиппеаструм набирає міць. Мій – традиційно – ще й повторно цвіте. Цього літа розщедрився на 2 стрілки, чим невимовно мене порадував

Оцінити, чи готовий гиппеаструм до сну. Якщо “ні” – постаратися швидше виправити ситуацію (місяць затримки – нестрашно).

  • Якщо так – похвалити себе. Ви прекрасні!
  • Зробити закрепляющую підгодівлю – розчином монофосфату калію (1 г на 1 л). Калій допомагає цибулині “визріти”: акумулювати поживні речовини, які гиппеаструм буде використовувати протягом наступного сезону. Внесок у майбутнє!
  • Стежити, чи не відправиться чи поспати гиппеаструм сам: листя почали жовтіти – прощання зазвичай починається з в’янення нижніх листків – припиняємо поливати.
  • Поступово скорочуємо полив, як би натякаючи рослині, що від нього вимагається.

Так як зрозуміти, що гиппеаструм вже готовий до сну?

  • Велика, щільна цибулина. Відмінно, якщо вона збільшилася в розмірі. Я вважаю хорошими цифрами – 8-10 см в діаметрі і більше. Але розмір цибулини залежить ще й від сорту.
  • 5 листків і більше.

Це – умови, при яких всередині цибулини ВЖЕ заложилась квіткова стрілка і гиппеаструм буде цвісти після пробудження. Якщо цибулина худа або з неї стирчить пара листів і спати гиппу немає сенсу, тому що цвісти потім він не буде.

Як допомогти гиппеаструму, якщо він малий?

Найголовніше – яскраве сонце. Найяскравіше з того, що Ви можете йому дати.

Друге – калійні підживлення. Комплексні мінеральні добрива Для квітучих” на постійній основі за інструкцією. Розчин монофосфату калію -1 г на 1 л – через 2-3 тижні. Для посиленого годування 2 добрива як би накладаються один на одного.

Наприклад:

1 серпня – монофосфат калію;
7 серпня – “Для квітучих”;
14 серпня – “Для квітучих”;
21 серпня – монофосфат;
28 серпня – “Для квітучих” і т. д.

Що робити якщо у гиппеаструма дітки?

Я сама в такій ситуації перебуваю вперше. Ось, що говорить теорія:

  • Дітки не відправляємо спати, поки вони не доростуть до розміру цвітіння. Так, чекати, швидше за все, доведеться кілька років.
  • Не можна залишати “Дитинко + спляча цибулина”, тому що дитинка буде брати живлення від мами. А та, поки спить, запаси харчування не поповнює, і, віддаючи дітки, виснажується.

Ідеальний сценарій звучить так: почекати, поки дитинка підросте, і відділити її. А гіппеаструм – відправити на спокій або, якщо цибулина худа, почати відгодовувати.